W ramach wielu etapów oczyszczania wody i ścieków wykorzystywane są filtry bębnowe oraz dyskowe, które pozwalają na uzyskanie odpowiednich parametrów użytkowych, jak również na spełnienie szeregu norm oraz wymagań stawianych przez przepisy.
Stosowane są one przez różne przedsiębiorstwa, które współpracują ze specjalistami zajmującymi się dostarczaniem oraz implementacją najlepszych dostępnych rozwiązań. Oferują oni między innymi systemy uzdatniania wody, a także technologie oczyszczania ścieków. Decyzje podjęte na etapie projektowym mają kluczowe znaczenie dla sukcesu całego przedsięwzięcia. Z tego powodu warto sprawdzić, czym dokładnie charakteryzują się omawiane filtry.
Filtr bębnowy do komunalnego i przemysłowego odzysku wody
Już na wstępie warto polecić filtry Hydrotech, które są samoczyszczące. Gwarantują wysoką efektywność filtracji, zwłaszcza w systemach wymagających zapobieganiu fragmentacji cząstek.
Wynika to między innym z modułowej konstrukcji filtrów, dzięki której można je w łatwy sposób dostosować do przepustowości i konkretnych wymagań wydajnościowych. Filtry bębnowe są ponadto dostępne w różnych wersjach, dopasowywanych do pracy w różnych warunkach. Wszystko to przekłada się na doskonałą filtrację zanieczyszczeń. Z tego powodu na ich montaż decydują się przedsiębiorstwa z różnych sektorów.
Filtr dyskowy jako alternatywa dla osadników
W tym przypadku także dobrym wyborem okażą się rozwiązania Hydrotech, które pozwalają zredukować o 90% zawiesinę i innego rodzaju zanieczyszczenia. Doskonale sprawdzają się w ramach oczyszczania ścieków komunalnych.
Wato podkreślić, że filtry dyskowe to gwarancja nie tylko wysokiej wydajności, ale również niewielkiego wpływu na środowisko naturalne. Należą one do rozwiązań ekologicznych. Biorąc pod uwagę wszystkie przedstawione wyżej informacje, śmiało można stwierdzić, że zarówno filtry bębnowe, jak i dyskowe mogą okazać się nieodłącznymi elementami wielu systemów. Warto więc współpracować z cenionymi podmiotami, będącymi w stanie zrobić użytek z ich potencjału.