zbiornik na benzynę

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zbiornika na paliwo?

Rolnicy mogą zakupić specjalne dwupałaszowe zbiorniki na paliwo, w których przechować można bardzo dużą ilość oleju napędowego. Najmniejsze z nich mają raptem kilkaset litrów, jednak istnieją też zbiorniki, których objętość przekracza 10000 litrów. Istnieją jednak inne aspekty, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze zbiornika.

Szczególną uwagę trzeba przyłożyć do producenta zbiornika. Na rynku istnieją firmy o wątpliwej renomie, których zbiorniki nie są najlepszej jakości i których należy się wystrzegać. Trzeba też zerknąć na to, czy zbiornik ma wymagane atesty i certyfikaty, a także czy dokumentacja sporządzona przez producenta faktycznie pokrywa się z wyrobem. Jednym z kluczowych momentów użytkowania zbiornika jest jego napełnianie, które przede wszystkim musi zachodzić w pełnej szczelności między zbiornikiem a cysterną. Nie można natomiast napełniać zbiornika przez włazy rewizyjne i odpowietrzniki. Nie należy też wchodzić na drabinę. Właz rewizyjny powinien być wykonany w ten sposób, by nie istniał żaden problem z ewentualnym czyszczeniem zbiornika. Przydatnym elementem jest też urządzenie pomiarowe poziomu płynów. W zbiornikach większości producentów istnieją także specjalne zabezpieczenia przed niepowołanym użyciem ich przez dzieci.

Co jeszcze warto wiedzieć przed zakupem? Przede wszystkim musimy określić, jakiej wielkości zbiorniki na paliwo będą nam potrzebne. Jeżeli roczne zużycie oleju napędowego nie przekracza 2500 litrów, warto kupić mniejszy zbiornik, ponieważ nie podlega on rejestracji i płatnym kontrolom, które przeprowadzane są co 2 lata.

Artykuł powstał we współpracy z firmą: https://oczyszczalnie24.eu/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *