wynajem wózków widłowych

Jaki wózek widłowy wynająć?

Przed podjęciem decyzji jaki wózek widłowy wynająć trzeba poważnie się zastanowić nad poniesionymi kosztami.

Zdarza się że posiadany sprzęt niespodziewanie wymaga naprawy wtedy zastanawiając się jaki wózek widłowy wynająć popełniamy błąd. W takiej sytuacji musimy szybko zapewnić sprzęt zamienny żeby zapewnić ciągłość obsługi zleconych prac. Takie rozwiązanie jest pomocne w sytuacji gdy nie dysponujemy flotą zastępczą pozwalającą zaoszczędzić czau. Jednak gdy takie rozwiązanie jest niemożliwe z pomocą przychodzi wynajem wózków widłowych. Będący powszechną usługą na rynku firm produkujących wózki widłowe niesie za sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest możliwość poznania i przetestowania danego modelu wózka widłowego bez konieczności jego zakupu. Poznanie specyfiki pracy w konkretnych warunkach umożliwia weryfikację posiadanych informacji na temat danego modelu. Takie rozwiązanie może przyśpieszyć proces związany z wyborem i przyszłym zakupem wózka widłowego.

Co decyduje o tym jaki wózek widłowy wynająć?

Decyzja o tym czy wynajem wózków widłowych jest korzystna zależy od indywidualnych potrzeb firmy. Przykładem może być okres na jaki wózek widłowy ma być wynajęty. W sytuacji gdy firma decyduje się na wynajem wózka widłowego na okres 5 lat koszty mogą być bardziej zbliżone do kosztów kupna. Jednakże nie zawsze koszt dłuższego okresu wynajmu musi być zbliżony ceny nowego wózka widłowego. Równie istotne są parametry danego modelu określającego jego cenę wynajmu. Dysponując cennikiem przy odrobinie czasu można w prosty sposób obliczyć czy dany model, który jest oferowany się rzeczywiście opłaca. Wystarczy że miesięczną kwotę pomnożymy przez ilość miesięcy w czasie, których będziemy korzystać z wynajmu. Wtedy otrzymaną kwotę możemy porównać z sumą jaką musielibyśmy przeznaczyć na zakup wózka widłowego. Podczas porównywania kwoty okresowego wynajmu z ceną zakupu warto zwrócić uwagę na okres gwarancyjny, którego upłynięcie wiąże się z dodatkowymi kosztami napraw sprzętu. Gdy wszystkie zgromadzone informacji pokazują nie opłacalność korzystania z wynajmu to pozostaje wtedy rozważenie kupna wózka widłowego, którego cena będzie zależna od stanu. Ponieważ cena nowego pojazdu będzie znacznie wyższa od używanego.

2 komentarze

  1. Zgodzę się z autorem że nie ma żartów jeśli ktoś się decyduje na jakikolwiek wynajem. W przypadku wynajmu wózków widłowych to sprawa jest bardziej poważna bo amortyzacja amortyzacją ale jest ryzyko że wypożyczony wózek może się zepsuć i np. dojdzie do wypadku wtedy dochodzi odpowiedzialność z tytułu braku przestrzegania BHP i weryfikacja UDT.

  2. Wynajem jest dość ryzykowny bo jeśli firma opiera się na korzystaniu z tego to jest szczyt głupoty. Owszem wynajem jest ryzykowny choć z drugiej strony co zrobić jak pojazd trafił do serwisu a nie mamy innego na zmianę?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *