wylewki epoksydowe

Jaka powinna być podłoga w obiektach przemysłowych?

Bezpieczeństwo w pracy jest ważnym czynnikiem, który pozwala wykonywać obowiązki służbowe optymalnych warunkach. Żeby to było możliwe pomieszczenia, w których pracują ludzie, muszą spełniać wymagania określone w przepisach. Dotyczy to również podłogi, która jest podstawowym elementem, pozwalającym zwiększyć bezpieczeństwo oraz komfort podczas codziennej pracy.

Podstawowe wymagania dotyczące podłogi w obiektach przemysłowych dotyczą głównie jej parametrów. Właściwe podłoże powinno być odporne na ścieranie oraz nacisk, stabilne, równe, nieśliskie. Ponadto podłoga powinna być prosta w utrzymaniu czystości, co w znacznym stopniu przekłada się użytkowanie takiej powierzchni. Natomiast w miejscu stania pracowników powinny występować podesty, które pozwolą chronić przed zimnem. Dlatego w celu spełnienia tych wymagań coraz częściej stosowane są wylewki epoksydowe. Dla podłoży tego typu charakterystyczna jest ich wytrzymałość, przez co wykazują one odporność na czynniki zewnętrzne. Jednak wybierając taką podłogę, dobrze jest wybrać chropowatą powierzchnię, która pozwala ograniczyć ryzyko poślizgnięcia się.

Wylewki epoksydowe wyróżnia łatwość w utrzymaniu czystości. Dlatego nie ma problemu w miejscach, gdzie podłoga narażona jest na trudne zabrudzenia powstające w wyniku substancji chemicznych lub oleju. Jest to cecha, która pozwala sprostać wymaganiom, jakie są określone w przepisach, przez co może być wykorzystana np. w magazynie, warsztacie lub obiekcie przemysłowym.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *